Pürotehnika sisemus

PÜROTEHNIKA SISEMUS

ILUTULESTIKU JA PÜROTEHNIKA SISEMUS

 

 

Ilutulestiku miin - FIREWORKS MINE ILUTULESTIKU VULKAAN või FONTÄÄN - fireworks fountain

MIIN: Efekt- ja paiskeaine lendavad õhku üheaegselt 
(paiskeaine on alati allpool). Miin koosneb ilutulestiku torust, 
miini kestast (tavaliselt papist), püssirohust, efektainest (tavaliselt tähekestest) ja süütenöörist. Efekti käivitab paiskeaine.

VULKAAN: Efekt- ja paiskeaine paigutatakse omavahel segatuna torusse. Efektaine süttib torus ja väiksema jõuga paiskeaine paiskab ta torust välja. Surve suurendamiseks kasutatakse sageli toru otsas düüse.
ILUTULESTIKU PAUGUTI  - fireworks banger ILUTULESTIKU PATAREI - FIREWORKS CAKE
PAUGUTAJAD: Tugeva pauguga ilutulestiku tooted. Tavaliselt on pappkestas püssirohi. Pappkesta mõlemad otsad täidetakse savi, paberi või kipsiga. Laengu süttimisel tekib kestas surve ja on kuulda pauku. ILUTULESTIKU PATAREI: Kombineeritud toode, mis käivitub ühe süütamisega. Patareis ühendatakse mitu ilutulestiku toru ehk elementi. Näiteks ühes tootes võivad olla vulkaan, rooma küünal, miin või pommid. Patarei toimib vastavalt torude ühendamise järjekorrale.
ILUTULESTIKU RAKETT - FIREWORKS ROCKET Toru Pomm
RAKETT: Raketi lennutab taevasse raketimootor. Lennukõrgus sõltub mootori töötamise ajast. Efektainena kasutatakse sagedamini väikeseid pomme. Raketid on alati pulga otsas - 
pulk annab tasakaalu, et rakett otse üles lendaks.
TORUPOMM: Süütenööri süütamisel viib paiskelaeng pommi õhku. Viitsütik tagab õhus pommi paiskelaengu õigeaegse süttimise.