Taevalaternad

TAEVALATERNAD

TAEVALATERN VÕI KUUMAÕHUPALL (SKY LANTERN)

 
 

 

Taevalatern on õhukesest paberist umbes meetrikõrgune latern, mille viib kuumaõhupallile sarnaselt taevasse kuum õhk. 

Kasutatakse põnevuse või üllatuse lisamiseks sünnipäevadel, sõbrapäeval, firmapidudel, aiapidudel, aastavahetusel ja sageli pulmades pruudi neiupõlvenime ärasaatmiseks. Taevalatern sobib ka omanäoliseks kingituseks!

 

 

 

Kasutamine: Eemalda taevalatern pakendist ja liiguta seda edasi-tagasi, et ta täituks õhuga. Kinnita traatide abil laternaga kaasasolev süüterõngas. Peale süütamist hoia laternat üleval, et paber ei süttiks. Kui taevalatern on kuuma õhuga täitunud (ca 2 minutit) siis võib ta õrnalt lahti lasta.  Alati enne taevalaterna kasutamist kontrolli tuule tugevust. Tugeva tuulega ei pruugi taevalatern õhku tõusta. Taevalaterna kasutamiseks peab valima avara ala, et ta saaks vabalt lendu tõusta (ca 75 meetrit lähimast puust või hoonest). Suurima efekti saavutamiseks soovitame laternaid lennutada pimedas ja mitmekaupa. Paljud vaatajad on eemalt kahtlustanud ufode külastust.

 

Taevalaterna ajalugu  on saanud alguse Aasiast. Taevalaternat hakati valmistama õlitatud riisipaberist bambusest raami külge. Süüdates taevalaterna alumise osa juures asuva vahaga immutatud aine, soojendab leek laterna sees oleva õhu. Kuna soe õhk on külmast kergem, siis see panebki taevalaterna lendama. Peale leegi kustumist õhk jahtub ja taevalatern langeb maapinnale tagasi. Vanasti oli taevalatern kasutusel ka signaliseeriva vahendina. Aasia kultuurist pärineb uskumine, et taevalaterna lendu laskmine vabastab meid muredest ja haigustest, Samuti on taevalaern tuntud kui soovilatern. Selleks kirjutatakse oma soov kas õrnalt laternale või soovitakse vaikides, kui latern lendu tõuseb. Usutakse, et kui laternad taevasse lastakse, siis lahkub ka kõik halb ja algab õnnelikum elu. 

Osta taevalaternad meie internetipoest vajutades siia.
 

Loe Sakala artiklit uufodest ja kuumaõhupallidest.
Loe täpsemalt kuumaõhupallist Wikipedia vahendusel.
Vaata Youtube videot erinevatest kuumaõhupallidest.
Vaata Youtube videot kuumaõhupallide kuulsast festivalist Taivanis, Pingxi Skylantern Festival